Marsruut ja hinnad

Reisiblogisid lugedes on kõrgendatud tähelepanu all ikkagi marsruut ja hinnad, eks? Kuhu minnakse, kui palju piletid maksid, kui suur on reisi eelarve jm seonduvad väljaminekud.

Oleme lennupiletite soetamisega alles kuskil keskpaigas – plaanid muutuvad iga nädalaga, ideid tuleb juurde, üht tahaks näha, teist tahaks näha jne. Skyscanner on me suurimaks sõbraks olnud juba mõnda aega. Kodus klõpsin, tööl olles klõpsin ning siis ühtäkki tuleb Ahto ja leiab mingi uue huvitava ringi ning ongi esialgsed plaanid muutunud. Igaljuhul praegu ütlen: “Äge!”.

Ungari reisiblogija Zoey on kirjutanud siin päris vahva ülevaate sellest, kuidas endale odavaid lennupileteid välja otsida. See ei olegi nii keeruline, tegelikult ka!

Majutusi oleme vaadanud siit ja eile leidsin hoopis selle. Ühtegi öömaja meil veel kinni pandud ei ole, kuigi potentsiaalseid kandidaate hakkab tekkima. Tahame meie jaoks eksootilisemates paikades kogeda just ehedat, kohalikku elu. Elada nagu sealtkandimehed, mitte nagu turistid. Tunnetada ümbrust ja inimesi. Näha asju, millest tavareisijal pole aimugi. Kogeda. Tutvuda erinevate maailmapiltidega. Ammutada uut ja võrrelda seda kodumaisega. Rääkida kuskil kauges Fidži külakoolis lastele Eestist, näidata pilte, õpetada mõned eestikeelsed sõnad. Olla kutsutud perekondlikele üritustele või tähtpäevadele. Tajuda maailma väiksust. Imetleda selili maas öisel Havai rannal tähti. Lehvitada tulnukatele. Ja meil ei ole kuhugi kiiret. See on veel isegi vast kõige suurem võlu. Mõnda kohta külastame põgusalt, mõnda avastame pikemalt. Püüame miskit lisaks blogile ja piltidele ka videosse saada, et vähemalt kodustelegi veidi lähemale tulla. Näis, mis sellest plaanist välja kujuneb.

Piletitest on olemas (hinnad kahele):

18.10.2015 Tallinn – Stockholm 64 eurot

19.10.2015 Stockholm – New York 372,60 eurot

26.10.2015 New York – Atlanta – Los Angeles 331,38 eurot

02.11.2015 Los Angeles – Honolulu 324,05 eurot

06.11.2015 Honolulu – Sydney 505 eurot

09.11.2015 Sydney – Nadi 319,53 eurot

28.01.2016 Nadi – Sydney 398,02 eurot

29.01.2016 Sydney – Bali 199,62 eurot

05.02.2016 Bali – Bangkok 162 eurot

23.05.2016 Bangkok – Stockholm 430 eurot

23.05.2016 Stockholm – Tallinn 64 eurot

Aastane reisikindlustus Salvast 145 eurot ühele.

USA reisiluba 14 eurot ühele.

Oleme siis hetkel just nii kaugel kui Hawaii. Fidžini jääb täpselt nõnda palju, et suudaksime ära otsustada, kui kauaks me suhteliselt kallile Hawaiile jääda tahame. Eelarvega just ei laia. Katsume hakkama saada nii vähesega kui võimalik ja just nii paljuga kui hädavajalik. Mõned kuud on veel jäänud, et teenida, säästa ja koguda.

EDIT1: Jõudsime Fidžile. Nüüd võtame aja maha ja naudime elu. 🙂

EDIT2: Loobusime esialgsest plaanist kohe ka Uus-Meremaal ära käia. Üks meist muide, ma ei ütle kumb, on suur J. R. R. Tolkieni fänn. “Kääbiku” ja “Sõrmuste isanda” kõik filmid on pähe kulumiseni ära vaadatud, raamatud läbi loetud ja kindlasti ka unes nähtud. Seega on Hobbiton üks kindlaid tegijaid meie must-do-must-see nimekirjas. Kui päris ausalt järele mõelda ja vaadata Liz‘i pilte, siis kes ei tahaks sinna minna? Vahet pole – fänn või mitte – seal on ju nii ütlemata nunnu keskkond. Küllap siis järgmisel korral, kui elu meid jälle sinna kanti veab.

Uus-Meremaa asemel valisime Indoneesiale kuuluva Bali saare. Populaarne koht eestlaste seas. Pealegi viib see meid Taile juba otsustavalt lähedale.

Kuue nädala pärast asume teele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Skip to content